Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyor?

Bekçi

Bekçi alımlarının son yıllarda artış gösterdiği ve başvuracak vatandaşlar bekçilerin ne kadar maaş aldığını merak ediyor. 2019 yılında bekçiler ne kadar maaş alıyor? Bekçiler net maaşları ne kadar? tüm detaylarıyla…

BEKÇİ KİMDİR? GÖREVİ NELERDİR?

Bekçi: mahalle ve çarşı semtlerinde görevlendirilen kamu personelleridir. Bekçiler mahalle ve çarşı semtlerinde toplumun güvenliğini ve huzurunu sağlamak için görevlendirirler.

2019 Bekçi Maaşları?

Bekçi olan adaylar devlet bünyesinde memur olarak çalışmaktadırlar. Bekçilik görevi yapanlar eğitim sınıflarına göre maaşlarıda değişmektedir. 2019 yılı ocak ayında itibaren lise mezunu bekçiler 3970 TL maaş alacaklardır. Üniversite ön lisans veya lise mezunları bekçiler ise 4002 TL maaş alacaklar.

Yukarıda yazılan maaşlar yeni göreve başlayan bir bekçinin aldığı maaşdır. Dereceye ve kademeye göre maaşlarda fark oluşabilmektedir. Aynı zamanda aşağıda belirtilen tutarlarda maaşa ek yansımaktadır.

Eşi çalışmayan bir bekçinin maaşına aylık yapılan ek ödeme: 248 TL
Eşi çalışan bekçilere aylık ek ödeme yapılmaz.

Bekçilik görevi yapanların çocukları var ise maaşlarına aylık ek ödeme yapılır. Aşağıda çocuk yardım fiyatları belirtilmiştir.

72 aydan küçük çocuk için: 58 TL
72 aydan büyük çocuk için: 29 TL

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir