Yeni Bekçi Alımı Bekleyenler İçin Kötü Haber

Bekçi Gündem Haber

2019 bekçi alımında aksama yaşandı. EGM tarafından köylere bekçi alımı için yapılan sınavın iptal edilmesi nedeniyle yeni bekçi alımı gecikecek.

Bekçi alımı

2019 bekçi alımında aksama yaşandı. EGM tarafından köylere bekçi alımı için yapılan sınavın iptal edilmesi nedeniyle yeni bekçi alımı gecikecek.

EGM tarafından yapılacak olan bekçi alımına kötü haber geldi. En az lise mezunu adayların alınacağı bekçilik alımında aksama yaşandı. Yeni alımın ne zaman olacağı merak konusu.

2019/2. Dönem Bekçilik Sınavı İptal Edildi


Bu yıl ilk defa köylere bekçi alımı için ilan yayınlandı ve İstanbul ve Ankara şehirlerinin köylerine alım gerçekleşti. Temmuz ayında da köylere bekçi alımı için bir sınav yapıldı, ancak itiraz sebebiyle sınav iptal edildi. Sınav tekrardan geçtiğimiz hafta tekrarlandı.

Sınavın sonucu geçtiğimiz gün açıkladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından spor mülâkat duyurusu şuanlık yapılmadı. Duyurunun önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor.

Bakan soylu yaptığı açıklamada bir çok köye bekçi alımı yapılacağı müjdesini vermişti.

Sınavın iptali yeni alımların önünü engelledi. Köylere bekçi alımı için spor mülâkat yapılacak, ardından sözlü mülâkatlar yapılacak. Söz mülâkat sonuçlarının açıklanmasının ardından 45 günlük eğitim süreci başlayacak. Ardından yeni alımlar için ilan hazırlığı başlayacak.

Yeni alımlar önümüzdeki yıl
Yeni alımların 2020 tarihinde olması öngörülüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir